Kalıcı Dövme Silme Kremi

Bir başka WordPress sitesi

Kalıcı Dövme Silme Kremi

6 Kasım 2019 Genel 0

Kalıcı Dövme Silme Kremi

Kalıcı Dövme Silme Kremi ile 21 günde iz kalmadan dövmelerinizi silebilirsiniz

Dövme silme kremi Dr. Alec Falkenham tarafından bulunup geliştirilen bir kremdir. Kanadalı bilim insanı Alec Falkenham dövme silme kremi çalışmalarının başlangıcı 14 yıl önceye dayanmaktadır.

Patoloji dalında doktorasını yaparken vücutta yaralanmalardan dolayı oluşan zararın kısa sürede iyileşmesi ve iz tedavisi için geliştirdiği formülün dövme izlerini de silebileceğini düşündü. Klinik Testleri devam ederken kalıcı dövmelerin üzerinde de denemeye başladı. Bu denemelerle yeni bir dövme silme yöntemi bulduğunun farkına vardı.

Dövme silmek için yapılan denemelerde dövmeler zamanla soluklaşmaya başladığında mürekkebin renk pigmentlerini insan cildinden atmaya yönelik etken maddeler ekleyerek formülünü geliştirerek Onay almıştır.

Patentli üretim hakkını çeşitli ilaç ve Ecza şirketlerine vermiştir laboratuvar ortamlarında testleri tamamlandığı yıl ilk olarak kanada’da satışa sunulmuştur.

Dövme Silme Kremi’nin kullanıldığı alanlar

Tür olarak farklı da olsa makine ile mürekkebi cilt altına işlenerek yapılmış dövmeler kalıcı dövmelerdir. Aynı zamanda el ile dövme mürekkebin haricinde amatör olarak farklı türde mürekkepler kullanılmış dövmelerde de tam başarı göstermiştir.

Makine ile yapılmış dövme mürekkebi kullanılan dövmeler,

Rotring mürekkebi ile yapılmış amatör dövmeler,

Çini mürekkebi kullanılarak yapılmış dövmeler,

Çeşitli renkler ile yapılmış dövme silme için kullanılır.

Kanada’da 1 yıl satışa sunulmasının ardından Türkiye’de ve Avrupa ülkelerinde dağıtımına başlanmıştır. Türkiye Resmi Dağıtıcısı Bio Ecza Deposu İlaç Laboratuvar A.Ş dir.

NEDEN DÖVME SİLME KREMİ ?

Türkiye’de Dövme silme yöntemleri çok kısıtlıydı ve tek bir yöntem var diye biliniyordu. Özellikle lazer ile silen firmalar seslerini duyurdukları için insanlar başka yöntemlerden haberdar bile olamıyorlardı. Bu sebeple birçok insan bu firmaların silme ücretlerini daha kendi dövmeleri için fiyat bile almadan kulaktan kulağa bilgilerle sildirmekten vazgeçmiştir.

Şuan en çok duyulan lazer yöntemi ile çok küçük dövmeler için binlerce lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Dövme Silme kremi talep olmasının en büyük sebebi ücretlerinin diğer yöntemlere oranla çok daha az maliyetli olmasıdır.

DÖVME SİLME YÖNTEMLERİ NELERDİR ?

Kalıcı Dövme Silme Kreminin haricinde dövme silme yöntemlerinin başında lazer ile silme geliyor. Bu yöntemin her dövme için uygun olmadığından kısıtlı kişilere uygulanabilmektedir. Lazer tedavi öncesinde dövme analizi yapılmalıdır Profesyonel Klinikler tercih edilmelidir. Lazer ile vücudun her bölgesi için dövme silmek mümkün değildir.

Başka bir yöntem ise TCA kimyasal peeling ile dövme silmedir. Genellikle kliniklerde cilt doktorları tarafından uygulanmaktadır. Dünyada bir çok insan bu yöntem ile dövme silmiştir. Kimyasal peeling içinde bir kısım insan evde kimyasal ürünlerle tek başına uygulanmamasını savunurken bir kesim insan maliyetleri düşük olduğunu ve başka yöntem olmadığını söylemektedir.

KREM KULLANIMI

kremi kullanımdan önce dövme olan bölgede hijyeni sağlamak amacıyla cilt mendil ile temizlenmelidir. Sonrasında dövmenin üzerine dövmenin boyutu kadar krem sürülür ve masaj yaparak iki dakika cilde yedirilir ardından cilt temizlenir. Bu işlem günde iki kez uygulanır ve ortalama 21 gün içerisinde dövme mürekkebi soluklaşarak silinir.

Kalıcı Dövme Silme Kremi ya da diğer adıyla Kalıcı Dövme Silme Kremi sonuçları testlerden geçtikten sonra etkisi net şekilde belirtilmiştir.

Cilde herhangi bir zararı bulunmayan bu krem ortaya çıkış itibari ile dövmenin tamamen silinmesini sağlamaktadır. Krem yapısı itibari ile içerisinde bulunan borax maddesi ciltte temizleme işlevi yapar natural solvent maddesi ile de desteklenerek sorunsal oluşturmadan cildin alt yapısına iner d vitamini destekli olan bu krem cildi soymadan işlem yapmaktadır.

Kanadalı bilim insanı Dr.Alec Falkenham tarafından geliştirilen dövme kremi 2013 yılından bu güne kalıcı dövmeleri silmek için kullanılmaktadır.

Kalıcı Dövme Silme Kremi Nedir ?

Dövme sildirmek artık şehir efsanesi olmaktan çıktı. Krem herhangi bir renk fark etmeden dövmelerinizi iz bırakmadan 26 günde tamamen siliyor. Yapılan araştırmada bir çok insan daha dövmesini yaptırırken sildirmeyi düşündüğü açıkça söylüyor. Fakat dövme yaptırmak her keseye uygunda olsa dövmeyi sildirmek için zengin olmak gerekebiliyor.

İlerleyen yaş ile dövmelerinden memnun olan dövme severler bile aile, iş, ve yaşanılan ortamlar yüzünden mağdur olabiliyor. Bu sorunların en başında iş yerlerinde yaşadığı sıkıntılar geliyor. İş görüşmelerinde, başvurularda ters bakışlar veya olumsuz dönüşler olabiliyor. Diğer bir sorunda özel hayatta karşımıza çıkıyor.

Bir çok dövme silme yöntemi mevcut fakat bunların içinde net sonuç olabilen yöntem neredeyse yoktu. Krem üst katmandaki deriyi aşarak ciltteki dövme pigmenti olan bölgedeki hücreleri tamamen egale ediyor ve yeniliyor. Üstelik bu işlem sırasında dövme boyası olmayan yandaki hücrelere ise hiçbir şekilde zarar vermiyor bir hasar bırakmıyor. Lazer yöntemindeki gibi ısıtarak cildi dövme olan bölgede ağır tahribat oluşturup derin yaralara ve ya tahrişlere kesinlikle yol açmıyor.

Dövme Silme Kremi Nasıl Kullanılır ?

Kullanımı çok basit olan bu kremi uygulamadan önce dövme olan bölgeyi buhar etkisi ile gözeneklerin açılması gerekiyor öncelikle. Basit bir buhar etkisi ile aşırı sıcağa maruz bırakmadan elbette kremi dövmeyi kaplayacak kadar sürüp masaj yaparak yedirmek gerekiyor. Vücut kremi tamamen emdikten bir süre sonra kremli bölgeyi tamamen su ile durulamak ile işlemi sonlandırıyorsunuz

Kalıcı Dövme Silme Kremi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir